I jak to się ma do dzieci❓
A ma się! Stosowanie tej metody nie ma żadnych ograniczeń wiekowych- to ważna informacja na sam początek. O tym, czy nasze dziecko potrzebuje plastrów do kinesiotapingu decyduje zawsze fizjoterapeuta.
Plastry mogą przydać się maluszkom borykającym się z :
😓kręczem szyi,
😓zaburzeniami napięcia mięśniowego,
😓urazami ortopedycznymi,
😓wadami postawy,
😓asymetrią ułożeniową,
😓koślawością/szpotawością stópek/kolan,
😓rotacją kończyn.
Kinesiotaping nie jest samodzielną metodą rehabilitacji, a jedynie jej WSPOMAGANIEM. Ponadto utrzymuje efekty wypracowane podczas pracy z dzieckiem, koryguje ustawienie poszczególnych części ciała i stymuluje do pracy mięśnie osłabione.
UWAGA dla rodziców: Nie przyklejajmy samodzielnie plastrów, chyba że zostaniemy dokładnie poinstruowani przez fizjoterapeutę. Plastry powinny być naklejane w określonych miejscach, specjalną techniką i z odpowiednią siłą naciągu. Fizjoterapeuci, którzy się tym zajmują, również przechodzą specjalne szkolenia, aby nakładać je we właściwy sposób📕📚🕮.
O tym jak długo i jak często należy je naklejać decyduje fizjoterapeuta Waszego maluszka.
Plastry wykonane są z bawełny i kleju akrylowego hipoalergicznego, ale przy pierwszej aplikacji warto obserwować obszar skóry dookoła naklejonego plasterka i skórę po jego ściągnięciu (zdarzają się uczulenia). Jeśli Twoje dziecko intensywnie drapie okolice plasterka, poinformuj o tym swojego fizjoterapeutę. Falowana powierzchnia plastrów zapewnia skórze oddychanie i jest odporna na działanie wody- więc bez kłopotu może pozostać na skórze podczas kąpieli.
Pamiętajcie, że każde dziecko jest inne! Nie decydujcie samodzielnie o kinesiotapingu, nie róbcie tego z poradnikami na YT czy ulotkami dołączanymi do taśm! Aby aplikacja była skuteczna (i w ogóle konieczna!) powinna być wykonana przez osobę do tego przeszkoloną.
Mali pacjenci, z reguły, dobrze znoszą kinesiotaping, ale jeśli z jakiegoś powodu Twój maluch go nie lubi, po prostu odklej plasterki😁
A propos odklejania- ściągamy powoli, przytrzymując skórę. Zdarza się, że plasterek tak mocno się przyklei, że ściąganie go będzie mało komfortowe dla dziecka. W takiej sytuacji posmaruj plasterek oliwką, zostaw na kilka minut i dopiero ściągnij.
POWODZENIA 🤗🤗🤗
Komentarze
Prześlij komentarz